
A KDH egy olyan tagját jelöli majd, akinek van tapasztalata az önkormányzati politizálásban, és jól fogja végezni feladatát, mondta még el a műsorban Hrušovský .
Pozsony jelenlegi polgármesterét, Andrej Ďurkovskýt szintén a KDH adja, aki egyben parlamenti képviselő is. Ez ellentétben áll a KDH alapszabályával, mely tartalmazza az "egy ember, egy mandátum" elvet.
A Kereszténydemokrata Mozgalomnak megvan a jelöltje, most azon dolgozunk, hogy létrejöjjön egy együttműködés az SDKU-val, mondta Hrušovský. Azt várják, hogy a megyei választásokkhoz hasonlóan az SDKU-val kötött kompromisszum itt is sikerre vezethet.
A többi városban és faluban teljesen nyitott, hogy kivel lép koalícióra a KDH, tette hozzá Hrušovský.
sita/para
Emil Boc, a PD-L elnöke szombaton Drobeta Turnu Severinbenm a PD-L-s polgármesterek és megyei tanácselnökök tanácskozásán azt mondta, a kormány által felvállalt reformok legfontosabb politikai nyertesei a PDL, az RMDSZ és az UNPR lesznek.
A PD-L Országos Állandó Tanácsa szombaton a Drobeta Turnu Severin-i Teodor Costescu kultúrpalotában gyűltek össze. A tanácskozáson jelen volt Emil Boc, miniszterelnök, Vasile Blaga, a párt első alelnöke, közigazgatási és belügyminiszter, Theodor Stolojan, Adriean Videanu, Gheorghe Flutur, Sulfina Barbu, Elena Udrea, Anca Boagiu, Daniel Funeriu, Roberta Anastase, illetve számos PD-L-s polgármester és megyei tanácselnök.
A tanácskozás elején Emil Boc szólt a helyi közigazgatás képviselőihez, beszélt a decentralizációról és az EU-s alapok lehívásának szükségességéről.
„A PD-L felvállalta az állam legmélyrehatóbb reformját, egy reformét, amelynek politikai ára van, de rendkívül fontos volt Románia számára. A reform végén egy olyan államunk lesz, amely annyit költ, amennyit kell, amelynek köszönhetően létrejön egy hatékony nyugdíjrendszer, megvalósul az egészségügyi rendszer és a helyi közigazgatás reformja”, nyilatkozta Emil Boc.
A folyamatban lévő reformokról szólva a miniszterelnök kifejtette, hogy ezekre a helyi hatóságokon keresztül kerül sor, lesz politikai ára, de rámutatott a helyi közigazgatás a gazdaság motorja.
„A kormány drasztikus intézkedéseket kényszerült meghozni, s ennek politikai ára van, de ezt a PD-L felvállalta”, mondotta Boc.
A PD-L elnöke kifejtette, hogy a folyamat végén a PD-L és a kormányt támogató pártok- az RMDSZ és az UNPR, és a kisebbségek parlamenti csoportja lesznek a nyertesek.
„Az állam megreformálási folyamatának a nyertesei a románok lesznek és politikai szempontból 2012-ben azok, akik ma támogatják a kormányt – a PD-L, az RMDSZ, az UNPR és a kisebbségek parlamenti csoportja”, fűzte hozzá Emil Boc.